Desenatori / proiectanţi

Engineering Office Fortan B.V. este o companie de consultanţă şi proiectare, specializată pe servicii tehnice la cel mai înalt nivel.

Principalele activităţi ale Engineering Office Fortan constau în proiectarea construcţiilor metalice complexe și mașini pentru dragare, industria în larg și minerit cum ar fi buncărul de dragare cu traseul mobil de aspiraţie, nave cu instalaţii de scufundare (fallpipe), macarale de ridicare a greutaţilor în larg, instalaţii de concasoare (instalaţii de fărîmiţat materiale dure) și încărcătoare/descărcătoare de nave etc…

În plus, realizăm proiecte de inginerie și calcule a instalaţiilor de telecomunicaţii pe câmpii, acoperișuri și stâlpi de înalta tensiune pentru lansarea rețelei 5G pentru T-Mobile, Vodafone și KPN din Olanda.

Descrierea postului

  • realizarea proiectelor de inginerie și a instalaţiilor antenelor în AutoCAD sau 3D în Revit
  • realizarea modelelor 3D și generarea de aranjamente generale 2D și desene de execuție din design/concepte în Inventor și a stâlpilor de înaltă tensiune în Tekla Structures
  • realizarea calculelor detaliate necesare
  • cooperarea și consultarea altor proectanți in modelare și generare desenelor sau rezolvarea problemelor legate de design cât și a altor probleme.
  • verificarea desenelor personale pe baza designu-lui, instructiunilor sau specificațiilor.
  • îndeplinirea cerințelor conform procedurilor Quality System ISO 9001

Profilul candidaţilor

  • studii superioare – Inginerie Mecanică
  • cunoaşterea a AutoCAD şi /sau Inventorului, Tekla Structures sau Revit.
  • gândirea practică și persoană ambițioasă
  • este binevenită cunoașterea limbii Engleze sau de a fi predispus de a urma cursuri de Engleză.
  • consistent și precis în metodele de lucru și de gândire.
  • capacitatea coordonării și respectării a termenelor limită.

Ceea ce noi oferim:

  • Loc de munca cu norma integrata (orele de lucru de la 9 pina la 18 și pauza de masă de la 13 pâna la 14)
  • Angajare oficială și pachet social complet.
  • Mediu înconjurător plăcut cu o echipă tânără și plină de etuziasm.
  • Condiții de angajare excelente și cu un salariu competitiv a unei companii internaționale bine cunoscute.

Ești cointeresat?

Vă rog să trimiteți Curriculum Vitae şi Scrisoarea de Motivare în Engleză sau Română pe email-ul hr@fortan-arnhem.nl şi pentru mai multe informaţii sunaţi pe +373 (0)788 44 644.